AMERIČKI AVIONI SE RUŠE KAO KULE OD KARATA, DIM KOD AMBASADE! Haos u Kuvajtu, objavljeni snimci pada borbenog lovca, izdato HITNO UPOZORENJE: „Ne izlazite“
Novinske agencije AFP i Rojters javljaju da se dim diže iz ili blizu ambasade SAD u Kuvajtu. Rojters navodi da su u tom području viđeni vatrogasci i kola Hitne pomoći. Istovremeno, američki lovac F-15 srušio se u Kuvajtu u jutarnjim satima, a pilot je uspeo bezbedno da se katapultira. Ministarstvo odbrane Kuvajta saopštilo je da se „više američkih aviona srušilo“, dok Iran tvrdi da je oborio pomenuti F-15.
Ambasada SAD u Kuvajtu izdala je upozorenje američkim građanima da se sklone usred kontinuiranih pretnji od napada raketama i bespilotnim letelicama iznad regiona.
– Postoji kontinuirana pretnja od napada raketama i bespilotnim letelicama iznad Kuvajta. Ne dolazite u ambasadu. Sklonite se u svom domu na najnižem raspoloživom spratu i dalje od prozora. Ne izlazite napolje – objavljeno je u saopštenju američkog Odeljenja za konzularne poslove na društvenoj mreži Iks.
⚡️Iran claims it shot down a U.S. fighter jet in the skies over Kuwait
The pilot managed to eject and survived, Iranian outlet Tasnim reports.
There is no independent confirmation of this information so far. pic.twitter.com/8nfTykAlMd
— NEXTA (@nexta_tv) March 2, 2026
Share this content:



Post Comment