Idu praznici roditelji redovno „bacaju“ pare na jezivo skupe stvari, da li je to opravdavajuće?
Da li znate koliko zapravo koštaju igračke koje kupujete svojoj deci? Najnovija istraživanja pokazuju da roditelji često zažale što su svojim mališanima kupili skupe poklone, a jedan proizvod se posebno izdvaja kao najmanje isplativ.
Idu praznici i treba kupiti igračke za decu, jer se njima, jel tako, najviše raduju. Ali koliko ima smisla dati novac za to i, tačnije, za koje igračke se ispati dati novac? Istraživanje u Britaniji je otkrilo, a nema razloga da ne pomislimo da je slično i kod nas, da roditelji dnevno troše samo 31 peni na knjige pre nego što deca izgube interesovanje, dok za uređaje poput tableta izdvajaju skoro 5 funti. Odnos cene igračke i interesovanja koje dete pokaže za nju otkriva da je iPad jedan od najmanje isplativijih poklona. Skupi pokloni poput bicikala, električnih igračaka i fantazijskih setova imaju najviši odnos cene po korišćenju, dok su knjige pokazale najbolju vrednost.
Razmislite da li su igračke prolazni trend ili investicija
Ispitivanje 1.000 roditelja pokazalo je da skoro tri četvrtine veruje da njihova deca imaju prosečno šest skupih igračaka kojima se više ne igraju, a dve trećine roditelja zažali zbog kupovine skupih igračaka – 22% to čini redovno. Igračke poput senzornih ili fidget igračaka su na drugom mestu po vrednosti, sa 38 penija po igri. U proseku igračke poput jo-joa ili slajma su one sa kojima se deca najmanje igraju, a u stopu ih prate naučni setovi.
Share this content:
Post Comment